Astrologie

Horoskop beru jako mapu, která nám byla dána v době narození, abychom se v sobě lépe orientovali. Ukazuje nám místa, kde se krajinou – tedy naším životem  – prochází zlehka a kde je to naopak složitější, kde děláme chyby a zakopáváme. V mapě vidíme, co udělat, abychom i obtížnější úsek života zvládli.
Často se snažíme věcem přijít na kloub a přitom sami sobě vůbec nerozumíme. Nevíme proč nám některé věci v životě vadí a svádíme to na ostatní, oni ale za to nemohou…
Při setkání s klienty se potkávám s tím, že mnoho lidí se sami sebe snaží nacpat do nějakého vzorce, podle kterého by měli žít ve vztahu k práci, partnerovi, rodičům, penězům. Ve skutečnosti jdou tak ale sami proti sobě, proti své přirozenosti. Pokud někdo nezná sám sebe a i neposlouchá svoje nitro a  jede v tomto tempu řadu let, pak nesmí být překvapen, že jednoho dne je bez energie a zcela vyhoří, ztratí svou vnitřní jiskru. Díky astrologii můžete na otázky svého života dostávat odpovědi.

Z astrologie čerpal ve 20.století i Carl Gustav Jung (1875-196) pro svou psychiatrickou praxi.
,,Být šťastný neznamená, že je všechno perfektní, ale že ses rozhodl života užívat i přes jeho nedokonalosti a s nimi být štastný.“

Astrologie, řecky αστρολογία z άστρον (astron) – hvězda a λόγος (logos) – slovo, česky též hvězdopravectví, je tradiční hermetický obor. Zabývá se zkoumáním jejími stoupenci předpokládaných souvislostí mezi děním na obloze, charakterizovaným zejména pohybem planet, Slunce, Měsíce a dalších prvků, a jeho vlivem na dění na Zemi. Z těchto souvislostí vyvozuje vlivy v různých oblastech života na Zemi. Činí tak zejména formou hledání analogií a vysvětlení dějů minulých a probíhajících, předvídání událostí a dění v budoucnu, hodnocení nebeských vlivů na lidskou psychiku a fyzické tělo, na světové dění, události, politické souvislosti atd. Rozsáhlou oblastí činnosti astrologie je snaha o nalezení souvztažností mezi děním na obloze a vývojem jak jedince, tak celého lidského společenství.

Letáček – katalog akcí a seminářů