Pedikúra

Aktuálně nepřijímám nové klienty na mokrou pedikúru.

Jak pečuji o své nohy? A pečuji o ně dost?

Na tyto otázky by si měl odpovědět každý z nás. Většinou jsem překvapená, jak málo o svoje nohy mí noví klienti pečují.

O ruce se staráme několikrát denně, vlasům a obličeji dáme také dost péče, ale o svých nohách skoro nevíme. Vzpomeneme si na ně, až nás začnou bolet a otékat. Mnozí z nás dokonce ani tomu ze začátku nevěnují pozornost.

Ruku na srdce… Zjistila jsem, že není málo těch, kdo své nohy zanedbávají po všech stránkách. A přitom nám jeden pár musí vydržet na celý život. Právě nohy nám umožňují pohyb vpřed. Dokážou také odhalit mnohá onemocnění, která lze v jejich počátku poznat právě na nohou.

Proto se o své nohy starejme a dopřejme jim zaslouženou péči pedikéra 🙂

Onyfix

Trpíte na zarůstání nehtů? Na tento nepříjemný problém i další deformity používám zdravotnický prostředek Onyfix, kterým koriguji tvar nehtu bez bolesti, tahu, napětí a zranění. Velkou výhodnou je možnost jeho aplikace i dětem a diabetikům.

Studený parafín

je u nás poměrně neznámý pojem. Přitom má v péči o nohy, zvláště v zimních měsících,
velký význam. Jeho pravidelné používání zabraňuje vysoušení a praskání pokožky nohou a díky němu si pokožka uchovává svou vláčnost a hebkost. Další výhodou je teplota. Při použití horkého parafínu je některým klientům nepříjemné namočení nohou do horké lázně. Studený parafín je při aplikaci příjemný a díky zábalu prohřeje pokožku stejně jako horký.

Po letošním horkém létě, kdy klienti chodí s více vysušenou pokožkou, vhodné studený parafín aplikovat jako 1.pomoc, aby se kůže zvláčnila.

Japonská pedikúra P.Shine

Péče o přírodní nehty, která jim dodá zdraví a lesk. Je vyrobená čistě z přírodních látek a jejich derivátů. P.Shine je vhodná pro rozštěpené, lámavé i nerostoucí nehty.

Tato metoda je založena na leštění nehtů pomocí leštičky. Na nehet se nanáší včelí vosk a mateří kašička. Tím vznikne ochranná vrstva, která nehet vyživuje. Již po první aplikaci budou vaše nehty zdravější a krásně lesklé.

Pedikúra pro diabetiky

Nejedná se pouze o to, aby člověk ušetřil a pedikúra mu byla proplacena od pojišťovny. Jedná se o prevenci onemocnění nohou, která jsou spojená s diabetem. Nohy diabetika vyžadují pravidelnou údržbu: úpravu nehtů; doporučení čím nohy mazat, aby pokožka zůstala vláčná (např. krémy od firmy Gehwol, Allpresan); prohlédnutí případných ran a abnormalit… Pedikérka vidí zda je noha správně vyživená. Základem však je, že diabetik musí nosit pohodlnou obuv, která mu nezpůsobuje otlaky.

Plíseň nohou

Může plíseň vyřešit pedikérka? Většinou se to neobejde bez návštěvy kožního lékaře, který zjistí, o jakou plíseň se jedná. Pedikérka vám pak poradí s dalším postupem.

Při potížích s plísní na nohou je důležité, se zaměřit na tělo, jako celek. To, co je na povrchu, je většinou i uvnitř. Mohu vám poradit s úpravou stravy. Např. Co vynechat, aby se plísni nedařilo. Kromě chemických léků, lze píseň vyhnat na ústup éterickými oleji, koupelemi a osvědčenými tkáňovými solemi… Zásadní je udržovat své nožky v suchu, důkladně mýt mezi prsty a pak vytřít vždy do sucha. Doporučuji používat pudry, nosit kvalitní obuv a klidně si během dne brát suché ponožky…

Nedílnou součástí je obrnit se trpělivostí. Plíseň se neobjevila naráz, ale postupně. Postupně také probíhá její léčba a u každého je to jiné. Ve většině případů je třeba počítat s několika měsíci.

Proč tedy i této oblasti věnovat nožkám péči? Chůze je pak příjemnější, lehčí, nehty nemají tendenci narůstat do výšky a netlačí v botách. Netvoří se krusty na nohách a tím se zamezí praskání pat, tvorbě kuřích ok… Za kvalitu svých nohou je zodpovědný každý sám a je na každém, jestli s tím bude něco dělat.

Pokud již nechcete své bolavé nohy schovávat do bot a chcete lehčeji chodit, neváhejte se na mě obrátit.