Tkáňové soli

neboli Schüsslerovy buněčné soli

Jedná  se o nezbytné minerální sloučeniny, které se přirozeně nacházejí  v  lidském organismu a tělo je potřebuje ke správné funkci. Pokud jich nemáme dostatek nebo nejsou v rovnováze, projeví se to na  kondici a zdraví. Některé prvky chybějí již ve stravě, ať už této látky přijímáme málo nebo není v půdě, jindy je tělo nedokáže vstřebat např. v důsledku stresu. 

Nedostatek prvku v těle lze vyčíst také z našich tváří. Po doplnění mizí nejen zdravotní problémy, ale i některé nesrovnalosti z obličeje, vylepší se např.  kvalita a barva kůže, zmizí vyrážky a některé skvrny. Doslova tak lze říci, že užíváním Schüsslerových solí  člověk zkrásní.    
Tyto látky se  těžko vstřebávají v minerální formě, proto jsou připraveny v homeopatickém ředění 1:10, tzv. D potence, v síle D3 – D12. Nejedná se ovšem o klasická homeopatika. Rozpouštějí se přímo v ústní dutině. Tkáňové soli jsou obsaženy v nosném médiu – polyolech. To jsou mírně sladké látky, které se vyskytují běžně v přírodě, např.  v některém ovoci. Soli neobsahují  cukr, lepek ani laktózu. Mají příjemnou chuť a tak jsou vhodné i pro malé děti, diabetiky,  kojící a těhotné maminky, zvířata.

Kali Phos

Důležitá sůl pro mozek. Podporuje činnost nervové soustavy. Pomáhá při depresích a vyčerpání. Vhodná pro seniory, ženy na mateřské dovolené, studenty, při pooperačních stavech, po porodu…

Nat Sulph

Vhodná při onemocnění jater, podporuje detoxikaci, tvorbu žluči a činnost tlustého střeva. Zbavuje tělo nadbytečné vody. Nedostatek soli v těle způsobuje otok těla.

Kali Mur

Sůl, která pomáhá při poruchách srážlivosti krve. Vhodná jako prevence proti embolii po operaci nebo při dlouhém cestování. Vhodná je při zánětech dýchacích cest, jako jsou různé typy rýmy, angíny, otoky sliznic s tvorbou hlenu.

Calc Fluor

Podporuje pružnost tkání, šlach, kloubů, kůže a cév. Poradí si  s popraskanou kůží, mozoly a jemnými vráskami. Nepostradatelná sůl pro zubní sklovinu.

Mag Phos

Vhodná pro relaxaci svalů, při křečích, migréně, bolestivé menstruaci, kdy nastává úleva teplem .

Kali Sulph

Důležitá pro vnitřní dýchání buněk. Pomáhá proti odlupování, zánětům a šupinatění kůže. Je vhodná při onemocnění s tvorbou žlutozeleného hlenu či výtoku.

Nat Phos

Upravuje PH v těle při překyselení organismu – nevhodná strava, stres. Pomocník při pálení žáhy, plynatosti, mykóze a zvýšené hladině cholesterolu. Používá se při hubnutí.

 Calc Sulph

Působí na dlouhodobé  hnisání, špatně hojící se rány, bércové vředy, akné, afty, opakované záněty močových cest.

Silicea

Tato sůl se nesmí používat při implantátech v těle. Je součástí kůže, vlasů, nehtů, kloubů, plotýnek. Nedostatek se projevuje při problémech s nimi. Pomocník  při zapáchajícím pocení.

Calc Phos 

Podporuje růst kostí, hojení zlomenin, léčí osteoporózu. Je vhodné ji dát dětem, co neprospívají. Při bolestech hlavy z duševní námahy, hyperaktivitě. Základní sůl v těhotenství a v době kojení.

Nat Mur

Sůl, která přivádí vodu do buňky. Dehydratace v těle se projevuje vysycháním kloubů, plotýnek, očí, kůže, vodnatým  sekretem z nosu, vysokým krevním tlakem. Pomáhá při plačtivosti, problémech se vyplakat, smutku a depresích.

Ferr Phos

Podporuje imunitu  a pomáhá při prvním stádiu zánětu. Vhodná po operacích, při nedostatku železa, silné menstruaci ,únavovém syndromu a nízkém tlaku.