Homeopatie

Zakladatelem homeopatie je Samuel Hahneman, lékárník, chemik a filozof, který žil 1755-1843. Homeopatie při léčení nerozděluje  tělo od mysli, ale dívá na člověka jako na celistvou bytost.
Když přijdete homeopatovi, nesnaží se nemoc potlačit lékem třeba na bolest. Probírá nejdříve s klientem jeho různé problémy a trápení, aby se o něm dozvěděl co nejvíce a vybral takový lék, který bude působit jak na úrovni fyzické, tak  mentální.
Homeopatický lék povzbudí jeho celkovou energii a nastartuje samoozdravné procesy. Nemoci pak postupně ustupují, postupně jako když slupku po slupce loupáme cibuli.
Velkou výhodou homeopatie oproti klasické medicíně je, že se pacient může postupně zbavit i chronických problémů, které mu znepříjemňují život spousty let. Často jsou psychická zranění příčinou našich chronických nemocí a homeopatie nám pomáhá vyrovnat se s nimi, zpracovat je.
Nejde o to medicínu  zcela nahradit homeopatií, v ideálním případě spolu klasická medicína a homeopatie spolupracují a vzájemně se doplňují.

Homeopatická lékárnička

Vždy se hodí mít doma pár základních léků, pro které si můžeme kdykoliv sáhnout. Na horečku, nachlazení, úraz, střevní chřipku, alergii…

Já jsem jich pro vás vybrala 17. Jsou uloženy v drobný lahvičkách, aby cena tolik nenarostla a mohli jste si je vzít i na cesty. Lékárnička obsahuje popis homeopatik a informaci, kdy je vhodné je použít. Věřím, že vám moje homeopatická první pomoc zjednoduší život a pomůže k brzkému navrácení zdraví. Cena lékárničky je 1100 Kč.

Celestýnčiny kouzelné kuličky

Jsem moc ráda, že díky Zuzaně Teplíkové se nám na trhu objevila tato kniha. Jedná se o lidské vysvětlení pro školní děti a zvídavé rodiče, jak homeopatie funguje. Celá kniha je psaná formou příběhu, kdy Cecilka přijede na prázdniny ke své tetě na Šumavu. Teta je homeopatka a Cecilka s ní zažije různé situace, ve kterých vidí, jak se různým nemocným lidem po homeopatických kuličkách uleví. Kniha je psaná lehkou formou tak, že čtenáře vede, jaká homeopatika používat v některých situacích.

Autorka si sama vybrala, kde se kniha bude prodávat. Je dostupná i v provozovně Arnika za 399 Kč.