Homeopatie

Zakladatelem homeopatie je Samuel Hahneman, lékárník, chemik a filozof, který žil 1755-1843. Homeopatie při léčení nerozděluje  tělo od mysli, ale dívá na člověka jako na celistvou bytost.
Když přijdete homeopatovi, nesnaží se nemoc potlačit lékem třeba na bolest. Probírá nejdříve s klientem jeho různé problémy a trápení, aby se o něm dozvěděl co nejvíce a vybral takový lék, který bude působit jak na úrovni fyzické, tak  mentální.
Homeopatický lék povzbudí jeho celkovou energii a nastartuje samoozdravné procesy. Nemoci pak postupně ustupují, postupně jako když slupku po slupce loupáme cibuli.
Velkou výhodou homeopatie oproti klasické medicíně je, že se pacient může postupně zbavit i chronických problémů, které mu znepříjemňují život spousty let. Často jsou psychická zranění příčinou našich chronických nemocí a homeopatie nám pomáhá vyrovnat se s nimi, zpracovat je.
Nejde o to medicínu  zcela nahradit homeopatií, v ideálním případě spolu klasická medicína a homeopatie spolupracují a vzájemně se doplňují.